Archiwum

archiwum

Odtwórz wideo

06.06.2020, Pałac Staszica w Warszawie rozbrzmiał utworami  Elsnera, Kurpińskiego, Szymanowskiej i Chopina. Powrót do czasów Warszawy przełomu lat 1829/30. Zapraszamy do odsłuchania nagrania.

Odtwórz wideo

29 maja 2020 odbył się koncert pod gwiazdami w nowej formie online. Muzyka wykonywana za żywo, przeplatana niezwykłym pokazem gwiazd i ciał niebieskich. Koncert transmitowany w czasie rzeczywistym został zapisany, każdy z Państwa może zobaczyć go jeszcze raz.

Odtwórz wideo

22 lutego 2020 odbyła się premiera internetowa filmu prezentującego portret kompozytorki Marii Szymanowskiej, w którą wcieliła się Maria Gabryś-Heyke. Film został zrealizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

23.02.2020, Pałac w Chrzęsnem, koncert „Chopinowskie powidoki” z okazji 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W programie kompozycje Marii Szymanowskiej, Fryderyka Chopina i Adolpha Gutmanna. 

1.03.2020 Koncert chopinowski upamiętniający 210 rocznicę urodzin F.Chopina, sala Filharmonii w Brześciu, Białoruś. W programie utwory Fryderyka Chopina, Marii Szymanowskiej i Adolpha Gutmanna. Koncert pod patronatem Konsulatu RP w Brześciu

Master Class w Szkole Muzycznej w Brześciu. Kurs poświęcony interpretacji kompozycji Fryderyka Chopina w oparciu o „Metodę Chopina”.

13-14.02.2020 Koncerty Walentynkowe w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik w cyklu „Koncerty pod gwiazdami” z Jolantą Sosnowską – skrzypce. W programie utwory kompozytorów południowo-amerykańskich, Alfreda Schnittke, Milana Dvoraka i Jacoba Gade.