BEAUTY DANCING

BEAUTY DANCING

Ze skrzypaczką Jolantą Sosnowską przyjaźnimy się i muzykujemy od najmłodszych lat szkolnych. Nasze koncerty na całym świecie spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem, a w repertuarze posiadamy zarówno kompozycje nieznane jak i  uwielbiane „szlagiery”. Szczególnie chętnie sięgamy po niekonwencjonalne środki wyrazu, a nasze interpretacje mogą zaskakiwać. W roku 2017 wydana przez wytwórnię NAXOS płyta CD z utworami Mariana Sawy otrzymała nominację do nagrody rynku fonograficznego „Fryderyk’. 
 
„W roku 2019 wytwórnia For Tune rozpoczęła nową serię płytową, w ramach której ukazywać się będą płyty z muzyką z pogranicza muzyki klasycznej. Pierwszym tytułem jest płyta „Beauty Dancing” duetu skrzypaczki Jolanty Sosnowskiej i pianistki Marii Gabryś-Heyke. Artystki proponują przegląd tańców pochodzących z różnych stron świata w kameralnej konwencji klasycznego duetu skrzypiec i fortepianu.(…)
Obie artystki tworzą zachwycający nie tylko precyzją wykonawczą, ale też ogromnym temperamentem i zaangażowaniem tandem. Program przedstawiony na niniejszej płycie eksponuje tkwiący w kameralnym duecie Jolanty Sosnowskiej i Marii Gabryś-Heyke, nadzwyczajny potencjał i robiące wrażenie nieograniczonych, możliwości techniczne. 
Znajdziemy tu zarówno utwory z Meksyku, Kuby i Argentyny, jak Węgier i Bułgarii. Argentyńskie tanga, kubańska cha-cha, pawana, walc angielski i polonezy, brzmią zachwycająco. 
„Beauty Dancing” to wciągająca podróż dookoła świata z kompozycjami takich twórców jak m.in. Astor Piazzolla, Maurice Ravel, Henryk Wieniawski czy Grażyna Bacewicz. Różnorodność repertuarowa i rozmaite nastroje zaklęte w poszczególnych utworach, sprawiają iż płyty nie sposób odłożyć na półkę po jednorazowym wysłuchaniu. 
(Recenzja, Robert Ratajczak)
 
W przygotowaniu płyta „Beauty Dancing 2”. Premiera grudzień 2020.