Gabryś & Quinn Piano Duo

Gabryś & Quinn Piano Duo

Duet fortepianowy Gabryś&Quinn Piano Duo został założony w roku 2013 przez dwie pianistki – Marię Gabryś i Monikę Quinn. Od lat łączy je przyjaźń
i wspólna droga artystyczna. Obydwie są absolwentkami klasy Prof. Teresy Manasterskiej w PLM im. Zenona Brzewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, obecnie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie pracują na stanowiskach profesora UMFC i adiunkta. Artystki są laureatkami wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach solistycznych i kameralnych. Swoją edukację uzupełniały na kursach i studiach podyplomowych w Polsce i za granicą. Prowadzą ożywioną działalność koncertową, współpracując między innymi z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz z Filharmoniami w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Gorzowie i Olsztynie.

 

W 2020 roku ukaże się debiutancka płyta zespołu „Stanisław Moniuszko – complete works for piano, 4 hands”, wydana przez Chopin University Press.

 

 

Gabryś & Quinn Piano Duo